Streszczenia

Strona powstała dla osób, których zainteresowały ostatnie rozdziały, a nie bardzo mają czas do przeczytania wszystkich. (Wiem jak to jest). Będę tu skracała części rozdziałów, także zapraszam do czytania streszczeń.

Streszczenie rozdziałów 1-10

Shanel Goters i Amy Worters postanowiły wakacje spędzić z dala od rodziców. Okłamując rodziców i mówiąc, że udają się do Jacksonville pojechały na domki w Jackson. Tam spotykają chłopaków z One Direction, którzy chcieli odpocząć od reporterów i zaznać trochę spokoju. Niefortunne wydarzenie w restauracji, a potem spotkanie przy bilardzie przeradza się w nową znajomość. Wszyscy spędzają ze sobą mnóstwo czasu, dobrze czują się w swoim towarzystwie, a Shanel uspokoiła się mimo, że nie była ich fanką dochodząc do wniosku, że to naprawdę zwyczajni ludzie. Po jakimś czasie Harry zaczyna kręcić z Amy, a Zayn z Shanel. Harremu i Amy szczęście dopisuję i zostają parą. Pomiędzy drugimi osobnikami dochodzi do kilku konfliktów. Kiedy są wystarczająco blisko siebie Zayn przerywa i nie potrafi się przełamać, następnego dnia udając, że nic się nie stało. Miał problem z którym nie potrafił sobie poradzić. Dzień przed wyjazdem Niall opowiedział dziewczynie część historii związaną z chorobą matki. Wieczorem Zayn również z ciężkim trudem jej o tym powiedział. Choroba zagrażająca życiu dobiła go... Shanel zrozumiała dlaczego był taki nieobecny. Po wyjeździe dziewczyn związek Harrego i Amy się rozpadł. Rodzice dowiedzieli się o kłamstwie córek i dali im szlaban. Dziewczyny nie żałują tego co zrobiły...

Rozdział 11

Po dłuższym czasie Zayn dzwoni do Shanel z informacją o udanej operacji i o tym, że za parę tygodni będą w Miami. Proponuje spotkanie, na które dziewczyna z wielką chęcią się zgadza, natomiast jej przyjaciółka ma pewne wątpliwości. Tęskni za Harrym, ale wie, że ten związek nie miał większego sensu, był bez przyszłości zważywszy na to iż są z dwóch innych światów. Nie chce okazywać tego jak bardzo bolało ją rozstanie z chłopakiem i nie chce by to samo spotkało Shanel. Podczas rozmowy młody chłopak potyka się o nogę Amy. Okazuję się, że to Lukas Greyson- Przyjaciel z przeszłości Shanel, który wrócił z Londynu.

Rozdział 12

Shanel została skazana na samotny tydzień, gdyż Amy pojechała do babci, pozostałe dziewczyny również wyjechały na wakacje. Lukas proponuje jej wypad na plaże, gdzie razem z Joshem grają mecz piłki siatkowej. Wygrywają. Brunetka świetnie się bawi w towarzystwie Lukasa jak i swojego brata. Na internecie pojawia się kolejny artykuł na temat chłopaków z One Direction i ich nowych przyjaciółek. Tym razem są zdjęcia, na których widać twarze dziewczyn. Piszą o iskrzeniu pomiędzy Zaynem, a Shanel.
Mijają trzy tygodnie. Cała czwórka(Amy, Shanel, Josh, Lukas) trzymają się razem i świetnie się bawią.
Pewnego dnia wszyscy wybrali się do klubu na karaoke. Każdy dość sporo wypił i kiedy wracali do domu Lukas odprowadził Shanel pod same drzwi. Chciał ją pocałować, jednak ona go odepchnęła. Zbulwersowany chłopak zaczyna obrażać ją oraz Zayna, wmawiać jej, że leci tylko na pieniądze. Shanel nie może uwierzyć w to co powiedział Lukas i w to jak się zachował. Nic do niego nie czuła, czekała tylko na przyjazd zespołu, który miał zawitać za parę dni.

Rozdział 13

Następnego ranka w domu Shanel pojawił się Lukas, który zaczął przepraszać dziewczynę za jego zachowanie. Przerywa im Josh, który pokazuję w laptopie na jakimś blogu zdjęcia Shanel i Lukasa minionej nocy w dość niezręcznym położeniu. Shanel zjawia się u Amy i opowiada dziewczynie o fotkach, jednak ta mówi, by tak nie dramatyzowała i że to nic nie zmieni w jej życiu. Obie poszły na miasto, gdzie Shanel nieco się uspokoiła. Amy robiąc niespodziankę przyjaciółce zaciągnęła ją na prywatny koncert One Direction. Piosenka, którą chłopcy zaśpiewali na samym początku wzruszyła Shanel. Chciała zostać, jednak musiała pilnie wracać do domu. Wieczorem napisała do Zayna o udanym występie. Po chwili na jej balkon wpadł kamień robiąc przy tym nieco hałasu...

Rozdział 14

Osobnik robiący hałas okazuje się być Zaynem, który wdrapuje się na jej balkon. Shanel wiedząc, że chłopak może sobie pomyśleć, że jest związana z Lukasem stara się mu to wytłumaczyć, ale te wszystko rozumie. Nagle słychać kroki ojca. Shanel bez zastanowienia wypycha Zayna na balkon i szybko chowa się pod kołdrą. Kiedy tata opuścił jej pokój ta wychodzi tam, gdzie znajduje się chłopak, jednak przekraczając próg potyka się o nogę Zayna i upada na ziemię. Wtedy dzieje się coś niezwykłego. Spojrzenie, którym obdarował ją chłopak był przepełniony uczuciem i pragnęła tylko jednego. Zayn odważył się powiedzieć jej o swoich uczuciach i pocałował dziewczynę. Od tego momentu są parą. następnego dnia Zayn proponuje Shanel randkę. Zgadza się i widząc, że niestety między jej przyjaciółką, a Harrym nic się nie zmieniło chce urządzić podwójną randkę. Po niefortunnych słowach ojca, kiedy chłopcy przyszli po dziewczyny cała czwórka udaje się do najdroższej restauracji w Miami. Po kolacji, kiedy chcą opuścić miejsce mają małe problemy, gdyż na dworze stoi masa reporterów i fanek zagradzających im przejście. Wychodzą tylnym przejściem i się rozdzielają, by mieć czas na rozmowę w cztery oczy. W drodze Shanel pyta Zayna co się stanie, kiedy wyjedzie w trasę, jak będzie ich wyglądał ich związek.

Rozdział 15

Przyjaciółki siedzą na plaży. Shanel dowiaduje się od Amy, że między nią, a Harrym ponownie do niczego nie doszło. Nagle niespodziewanie dzwoni Niall, który zaprasza dziewczyny do wynajętego przez nich domku na Miami Ave. Brunetki zgadzają się i ponownie okłamując rodziców idą do chłopaków. W domu czekają na nie tylko Eleanor i Danielle- Partnerki Louisa i Liama, które automatycznie przepytały Shanel i Amy o Harrego i Zayna. Po krótkim czasie do domu wparowała piątka chłopaków, którzy po przywitaniu się wręczyli spóźniony prezent urodzinowy Shanel (bilety vipowskie na koncert Justina Biebera odbywający się w Los Angeles). Impreza zaczęła się, kiedy Lou każdemu wręczył po piwie, a muzyka z wieży została włączona. Zayn niepostrzeżenie wyciąga swoją dziewczynę na górę i tam daje jej prezent od siebie. Naszyjnik, który ma ją chronić przed złem i niebezpieczeństwem, kiedy jego nie będzie. Para zeszła na dół, gdzie impreza trwała w najlepsze, niestety Niall przeholował z wódką i był kompletnie pijany. Wyżalił się Shanel, która starała się go w jakiś sposób pocieszać.
"Z radością patrzyliśmy na naszych znajomych, którzy bawią się do upadłego, a my zwyczajnie siedzieliśmy na kanapie przytuleni nie przejmujący się na razie żadnymi przeszkodami... Tylko pytaniem, które powinnam zadać jest... na jak długo?"

Rozdział 16 i 17

Cała ekipa budzi się z ogromnym kacem. Kiedy Shanel wraca do domu, jej matka dowiaduje się całej prawdzie o Zaynie. Chce wspierać córkę i przyrzeka nie mówić ojcu o fakcie, iż Zayn jest Muzułmaninem. Jej chłopak prosi o spotkanie. Przy samej plaży dziewczynę napada jakiś pijak, lecz Mulat szybko biegnie do niej z pomocą i zaczyna się bójka. Po opatrzeniu ran para wybiera się na łódkę, gdzie zaczynają poważną rozmowę na temat ojca Shanel. 
Zayn w wywiadzie telewizyjnym przyznał się, że nie jest już singlem. Dziewczyna boi się komentarzy fanek i przeróżnych stron plotkarskich. Po wywiadzie cała dziewiątka udała się do domu Shanel, gdyż nikogo nie było w domu. Tam brunetka pod pretekstem pomocy zaciąga Harrego do kuchni i stara się przemówić mu do rozumu w związku z jej przyjaciółką i uczuciami wobec niej. Po pewnym czasie wszyscy zebrali się do sklepu i Zayn wraz z Shanel zostają sami. Nie obchodzi się bez czułej bliskości, następnie chłopak proponuje jej spędzenie świąt wraz z jego rodziną. Zaskoczona propozycją zwraca się o pomoc do swojej przyjaciółki.

Rozdział 18

Shanel, Amy, Eleanor i Danielle siedzą w galerii handlowej i dyskutują na temat prezentu urodzinowego Liama. W końcu wpadają na świetny pomysł jakim jest zrobienie pamiątkowego filmiku ze wspomnieniami. Od razu zabierają się do roboty. W domu, Shanel przypomniała sobie o biletach na koncercie Justina Biebera, więc lekko wystraszona poszła do rodziców z obawą, że się mogą nie zgodzić. Tam dowiaduje się, że ojciec wiedział iż Zayn to gwiazda i czekał tylko na przyznanie się do tego Shanel. Wciąż nie wie jakiego jest wyznania, akceptuje ich związek i pozwala dziewczynie jechać na koncert. Nastał dzień imprezy Liama. W klubie wszyscy się świetnie bawią, Amy i Shanel poznały mnóstwo osób w tym samego Bruno Marsa czy Eda Sherana. Nad ranem Shanel chciała już wracać. Widząc w jakim stanie jest Amy również poprosiła Zayna, by odwiózł ją do domu, gdyż jest już zmęczona. Harry trzymał brunetkę w pasie i wymieniali się czułymi słówkami. Shanel była zadowolona, ale i jednocześnie obawiała się, że może to być sprawka tylko i wyłącznie zbyt dużej ilości wypitego alkoholu. Kiedy kierowca ruszył Shanel oparła głowę o ramię swojego chłopaka i na pół przytomna odpowiedziała na jego pytanie w związku z wyjazdem.

Rozdział 19 

Zespół zakończył pobyt w Miami. Dziewczyny zmierzając do chłopaków rozmawiały o wczorajszej imprezie, gdzie Amy przyznała się, że między nią, a Harrym coś zaiskrzyło i zostali parą. Kiedy doszły do domu w drzwiach przywitał ich uśmiechnięty Louis. Shanel od razu idzie na górę, by porozmawiać z Zaynem o jej wyjeździe do Bradford. W czasie pożegnania, Zayn daje dziewczynie płytę na której nagrał kilka swoich coverów. W domu Amy dziewczyny odsłuchują płytę, gdzie Amy mówi dziewczynie o tym, że przez taki gest chłopak wyznaje jej miłość oraz o tym, że może jechać na koncert. Niespodziewanie do Shanel dzwoni Lukas, który oświadcza, że przygotował to, o co prosił go Josh...

Rozdział 20 i 21

Dziewczyny wraz z Joshem przedstawiły obojgu rodzicom ich plan wyjazdu do Leeds. Niestety wszystko poszło na marne, gdyż oni nie dali się przekonać. Cała trójka jest zdenerwowana tą sytuacją, Josh oznajmia, że tak łatwo się nie podda i pojedzie tam nawet bez ich zgody. Shanel i Amy decydują się by znaleźć pracę. W końcu znajdują ją w barze jako zastępstwo za ich koleżankę Melisę, która trafiła do szpitala.

Nastała Sobota. Dzień wyjazdu do Los Angeles na długo oczekiwany koncert Justina Biebera. Na lotnisku w L.A czeka na nich Niall. Wszyscy zadowoleni najpierw idą odnieść rzeczy do domu cioci Shanel, gdzie dziewczyny mają spędzić te parę dni, a następnie ruszają pozwiedzać miasto. Po południu nadszedł czas na koncert, wszyscy świetnie się bawili, Shanel nareszcie spełniła swoje marzenie, a Amy wraz z Niallem jej w tym towarzyszyli. Po występie odbyło się spotkanie z fanami. Kiedy nadeszła ich kolej Shanel nie mogła uwierzyć, że właśnie stoi obok swojego idola. Gwiazdor podpisał jej zeszyt cudownymi słowami. Niall zaprosił Justina na swoje przyjęcie urodzinowe. Ten oczywiście się zgodził pytając czy może zabrać ze sobą osobę towarzyszącą.

Rozdział 22 i 23

Impreza urodzinowa Nialla trwa. Wszyscy świetnie się bawią, prezent w postaci striptizerki, która namiętnie tańczyła przed Horanem bardzo mu się spodobał. Niestety alkohol robił swoje. Każdy był już mocno wypity. Dochodzi do kłótni między Shanel i Zaynem. Dziewczyna wychodzi na zewnątrz powdychać trochę świeżego powietrza. Tam natyka się na Justina, który również zwierza się jej ze swoich problemów. Rozmowę przerywa im nieźle zapijaczony Niall. Justin idzie nalać chłopakowi trochę wody, podczas jego nieobecności Niall pod wpływem alkoholu niespodziewanie całuje dziewczynę, ale bez wzajemności.
Następnego ranka Shanel dowiaduje się ciekawej rzeczy na temat Harrego i Amy, którzy pod wpływem alkoholu nie zdołali zapanować nad swoimi uczuciami. 
Po południu chłopcy wymykają się ochronie i zabierają dziewczyny na przejażdżkę po mieście. Zwiedzili przeróżne zakątki i świetnie się przy tym bawili. Wieczorem Zayn i Shanel ponownie poruszają temat wyjazdu do Anglii. 

Rozdział 24 i 25

Dziewczyny wracają do domu, w samolocie rozmawiały jeszcze o przyjeździe do Anglii. Amy również była za wyjazdem i chciała jechać razem z Shanel, by pobyć z Harrym. Na lotnisku witają ich ojcowie. Tata Shanel informuję dziewczynę, że w domu czeka na nią niespodzianka. Na miejscu dowiaduje się, że wrócił Lukas wraz z jego ojcem, który przekonał jej rodziców oraz rodziców Amy na wyjazd. Zgodzili się pod warunkiem, że Lukas będzie mieszkał razem z nimi. Shanel obgaduje wszystkie szczegóły wraz z Amy i chłopakami. Niestety musi poinformować swojego chłopaka o pewnym szczególe... Pytaniem jest jak na to zareaguje?

Minęły 3 dni od przyjazdu do Miami. Shanel unikała Lukasa jak ognia i wciąż nie poinformowała swojego chłopaka o tym, że Lukas ma z nimi zamieszkać. Dziewczyna rozmawiała z mamą o wyjeździe i powiedziała, że jedzie tam głównie dla Zayna. W trakcie tego chłopaki zabierając ją na dwór oblewają brunetkę szlaufem.  Zdenerwowana Shanel robi niemal to samo, ale przeszkadza jej Amy, która zaciąga ją na plażę. Tam dzwoni do niej Zayn. Po namowach przyjaciółki dziewczyna odebrała telefon. Wychodzi delikatna kłótnia o Lukasa, gdyż chłopak się dowiedział, że będzie z nimi mieszkał ale Shanel jakoś załagodziła sytuację. Wieczorem Luas rozmawia z Shanel.

Rozdział 26

Wszyscy wylatują do Anglii i są mega nakręceni i bardzo zdenerwowani. Lot przeleciał zgodnie z planem, choć byli bardzo zmęczeni. Shanel zaparł dech w piersiach, gdy zobaczyła, gdzie będzie mieszkać i jak wygląda jej pokój. Nocą dzwoni Zayn z informacją, że za dwa dni będą w mieście.
Dla dziewczyn właśnie zaczyna się nowy początek życia.

Rozdział 27-29

Młodzież czuje się wyśmienicie w swoim nowym "tymczasowym" domu. Podczas śniadania zjawia się Helga- Przyjaciółka ciotki Lukasa, który w przyjemny sposób informuje czwórkę, że będzie mieć na nich oko. Po śniadaniu chłopcy namawiają dziewczyny, aby te poszły pozwiedzać miasto. Zgadzają się, choć Shanel czuje, że ci mają jakiś niecny plan. Dziewczyny zwiedziły całą galerię handlową, zmieniły swój dotychczasowy wygląd. Po szalonych zakupach wróciły do domu, gdzie zastały tam mnóstwo zupełnie obcych osób. Okazuje się, że pod nieobecność Amy i Shanel, chłopcy urządzili imprezę.

Następnego dnia Shanel każdemu wyznacza obowiązki. Lukas i Josh wyraźnie nie byli skłonni do rozmów z powodu kaca. Po ich rozmowie dziewczyny wybrały się na spacer z Naną. Zatrzymały się w pobliskiej knajpce, gdzie można było wchodzić z psami. Niespodziewanie do tego samego pomieszczenia wszedł Zayn wraz z jego młodszym kolegą z zespołu. Nie zauważyli swoich dziewczyn. Shanel wraz z Amy udały się do wyjścia zupełnie ignorując chłopaków. Następnie spotkali się w domu Lukasa. Harry zabrał gdzieś Amy, miał dla niej niespodziankę. Pozostała dwójka została w domu. Podczas czułości przerwał im Lukas i Josh. Młody blondyn wyraźnie nie był zadowolony ze spotkania z Zaynem. 
Wieczorem Amy oznajmia Shanel coś bardzo ważnego.

W Sobotę Shanel poszła poznać rodziców Zayna. Wszyscy przyjęli ją bardzo ciepło, z wyjątkiem ojca chłopaka, który był w pracy i nie doszło do spotkania. Chłopak siostry Zayna zaproponował również Shanel i Amy pracę w jego restauracji jako kelnerki. Dziewczyna z radością się zgodziła. Shanel rozmawiając z mamą Zayna zauważa, że Doniya mówi coś do swojego brata, a ten ze zdziwieniem wychodzi z domu. Doniya opowiada Shanel o jego byłych dziewczynach i porusza temat Perrie, która własnie go odwiedziła. 
W drodze powrotnej para zaczyna się kłócić.

Rozdział 30-31

Pierwszy dzień w nowej pracy przebiegł bardzo szybko i całkiem dobrze. Shanel jest wciąż pokłócona z Zaynem. Dziewczyny wybierają się wraz z chłopakami na festyn w Londynie. Liam i Louis wraz z dziewczynami również się dołączyli. Pod wieczór Shanel poszła do budki z pop cornem, napotkała tam Perrie, która dała jej jasno do zrozumienia, że jest zainteresowana Zaynem i chce jej go odbić. Shanel wraca do znajomych, gdzie wśród nich zastaje Zayna. Para odchodzi od grupy i zaczyna ze sobą konwersować.

Następnego dnia wszyscy z wyjątkiem Amy spotykają się w domu Zayna, aby omówić prezent dla swojej przyjaciółki. Wpadają na genialny pomysł. W dniu urodzin dziewczyny wyciągają Amy na zakupy, a chłopcy mają za zadanie przygotować wszystko w domu Harrego, gdzie odbędzie się impreza. Amy nie ma pojęcia co się dzieje. Shanel udaje, że dostałą SMS od Harrego z zaproszeniem na grilla, w drodze do Holmes Chapel auto niestety uległo zepsuciu. Zaraz obok nich zatrzymał się jakiś samochód z zaciemnionymi szybami. Kto wie jak to się skończy?

Rozdział 32-34

Z samochodu wysiadł Niall, chłopak pomógł dziewczynom odholować wóz do domu loczka, gdzie tam czekało na Amy wielkie przyjęcie. Impreza kręciła się niesamowicie do pewnych momentów. Lukas pod wpływem alkoholu powiedział Shanel, że chciał zawrzeć jakiś układ z Perrie. Harry i Amy się posprzeczali, pijany Harry chciał pójść o krok dalej, Amy wolała poczekać. Rano Harry od razu przeprosił Amy i wszystko było w porządku, Shanel natomiast powiedziała Zaynowi o jej rozmowie z Lukasem, jednak chłopak doszedł do wniosku, że był po prostu pijany i gadał głupoty.
Po powrocie do domu Shanel opowiedziała wszystko Amy. Po ich podjechał samochód z którego wysiadł...

Lukas w towarzystwie Perrie. Pożegnali się całusem w policzek, a następnie Lukas wszedł do domu. Dziewczynom jednak nie udało się porozmawiać z chłopakiem, gdyż przeszkodziła im pani Nastreet.
Po opuszczeniu domu koleżanki ciotki Lukasa, ten również gdzieś zniknął. Amy dostała SMS z propozycją podwójnej randki. Jezioro, puszczane lampiony na wodzie, piknik- Magiczna, wspaniała randka przygotowana przez Harrego i Zayna. Kiedy Loczek wziął Amy na spacer, pozostała para zaczęła rozmawiać, nie obyło się bez czułości.
Następnego dnia dziewczyny po pracy wybrały się na trening chłopaków. Zamknięte w szafce podsłuchały jak Lukas rozmawia z kolegą o Perrie. Po wyjściu podpytały trochę kolegę o tą blondynę. Ten mało wiedział, ale wyraźnie dawał znaki, że był zainteresowany przyjaciółką Shanel.

Kolejny dzień. Kiedy Lukas brał prysznic dziewczyny ze stolika wzięły jego telefon i przeczytały wiadomość napisaną" "Zgadzam się, choć nie wiem czy to dobry pomysł. Nie chce nikogo krzywdzić, a już na pewno jej, mam nadzieję, że wiesz co robisz... Bądź na treningu o 15:00, mam przerwę wtedy".
Nie wiadomo o co chodziło...
Shanel zadzwoniła do mamy wołając jednocześnie Josha. Oby dwoje mieli dziwne wrażenie, że kobieta płakała, ale ta nie chciała dać nic po sobie poznać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz